Program Rizika virtuálního světa

V úterý 7.11.2023 navštívil naše deváťáky Ing. Jan Plšek – metodik prevence z KPPP Zlín s programem „Rizika virtuálního světa“, který byl zaměřený na nástrahy, se kterými se mohou žáci setkat na internetu. I když o tomto tématu naši žáci už leccos vědí, dozvěděli se i něco nového a poučného. Znovu si připomněli pojmy jako kyberšikana, kybergrooming nebo sexting, prakticky si vyzkoušeli, jak se zachovat v případě, že se stanou obětí kyberšikany nebo jiných hrozeb. Věříme, že si žáci odnesli mnoho poznatků a při práci v online prostoru budou opatrní.

PhDr. Pavla Čučková, zástupkyně ředitelky školy

Z reakcí žáků  9.B:

• O věcech, o kterých pán hovořil, jsem už něco věděla a uvědomovala jsem si je, ale vykládal i o věcech, které by mě nenapadly a dost mě poučily. Myslím si, že tuhle dvouhodinovou prezentaci by měli absolvovat na všech školách.
  • Přednáška byla skvěle připravená. Dozvěděla jsem se, jaké nástrahy na člověka na internetu číhají, a určitě to bylo ponaučení.
  • Užitečné, dozvěděli jsme se zase o něco víc o rizicích moderního světa, a taky že internet může být dobrý sluha, ale špatný pán.  Bylo to zajímavé a lektor velmi poutavě vysvětloval.
  • Lektor byl příjemný, vše srozumitelně vysvětloval, bylo to poučné, ale myslím si, že by to měly slyšet spíše mladší děti.
  • Bylo to zábavné, v žádném případě jsem se nenudila. Lektor byl pohodář a bylo znát, že problematice rozumí a že ho to baví.
  • Program byl super. Většinu věcí jsem věděla a tohle mi je víc připomnělo, ale byly tam i nové věci. Lektor to měl hezky zpracované, prezentaci i úkoly, a byl sympatický.
  • Bylo to velice poučné i zábavné. Dost jsme se toho naučili a dozvěděli. Lektor působil chvílemi arogantně,  ale většinu času byl fajn. Překvapilo mě, kolik lidí kvůli tomu, co se jim stalo na internetu, spáchá sebevraždu.
  • Dobré bylo, že nás zapojil.
  • Určitě si na internetu budu dávat větší pozor.