Den volna sedmé třídy

Svou výhru ve školní sportovní soutěži, tedy Den volna bez učení, jsme si se 7. třídou 10. června 2026 náramně užili. Ráno jsme autobusem dojeli do Lhotky u Kelče. V prostorách zdejšího výletiště si kluci zahráli fotbal. Holky vyzkoušely badminton, hrály stolní hry a k tomu poslouchaly písničky. Poté se všichni společně dali do soutěžení. Zahráli jsme si například pohybovou tichou poštu, na které jsme si jasně ukázali, že v lidské komunikaci dochází k přirozenému zkreslení informací a jak se s každým dalším přenosem původní zpráva mění. Dále jsme podle hmatu překreslovali obrázek, dělali lidský tankový pás a předávali si pet lahev koleny. Zpátky jsme se vydali pěšky kolem Chmelníku a zakončili hezký výlet dobrým obědem ve školní jídelně. Druhý den čekala ve škole na výherní skupinu sladká odměna.

Mgr. Kateřina Machačová a Ing. Michaela Davidová