Osmáci jeli 25. května 2026 na jednodenní školní výlet s cestovní kanceláří Valaška. Hlavní náplní byla pěší prohlídka centra Vídně – areál Belvederu, Marie-Terezien Platz, Parlament, Burgtheater, Hofburg, pěší zóna, Stephansdom. Dále Hundertwasserhaus a v odpoledních hodinách areál Prater
Celý výlet se vydařil. Byl slunečný den, v Rakousku „bílé pondělí“ – nikde cestou žádný náklaďák, čekání v kolonách, všichni byli vždy včas na místě a ochotni naslouchat panu průvodci. Naši žáci byli na závěr výletu pochváleni jak panem průvodcem, tak i řidičem autobusu za klid, pohodu a slušné chování během celého výletu.
Postřehy žáků:
- Na výletě se mi moc líbilo, ale bylo strašné horko. Zvládnout se to dalo. I ten park byl super.
- Byl to asi jeden z nejlepších výletů, až na to horko.
- Mně se líbilo historické centrum a to, jak zajímavě vypadaly jednotlivé budovy. Výlet nám rychle uběhl.
- Mně se to moc líbilo, ale bylo horko.
- Moc mě to bavilo, a hlavně jsem zdokonalil slovní výbavu jak z angličtiny, tak z němčiny.
- Bylo to dobré.
- Kdyby pan průvodce tolik nemluvil, bylo by to lepší, ale jinak OK.
- Hodnocení 4 a půl hvězdičky, protože bylo vedro a bylo to strašně drahé.
