Svou výhru ve školní sportovní soutěži, tedy Den volna bez učení, jsme si se 7. třídou 10. června 2026 náramně užili. Ráno jsme autobusem dojeli do Lhotky u Kelče. V prostorách zdejšího výletiště si kluci zahráli fotbal. Holky vyzkoušely badminton, hrály stolní hry a k tomu poslouchaly písničky. Poté se všichni společně dali do soutěžení. Zahráli jsme si například pohybovou tichou poštu, na které jsme si jasně ukázali, že v lidské komunikaci dochází k přirozenému zkreslení informací a jak se s každým dalším přenosem původní zpráva mění. Dále jsme podle hmatu překreslovali obrázek, dělali lidský tankový pás a předávali si pet lahev koleny. Zpátky jsme se vydali pěšky kolem Chmelníku a zakončili hezký výlet dobrým obědem ve školní jídelně. Druhý den čekala ve škole na výherní skupinu sladká odměna.
Mgr. Kateřina Machačová a Ing. Michaela Davidová
