Výlet VII. tříd

Ve středu 5.6.2024 jsme se vydali na školní výlet do Ostravy. Ráno jsme se sešli ve třídách KD, počkali na objednaný autobus a vyrazili na cestu, která nám rychle utekla.

Po příjezdu do Vítkovic jsme se šli podívat do naučného centra U6 – Malého světa techniky, kde nás zajímavou expozicí prováděli animátoři. Prohlédli jsme si spoustu starých zařízení, strojů a vozidel. Většina z nich byla interaktivní. Vyzkoušeli jsme si např. práci s kovem, závody lodí, trenažer auta i motocyklu. Prošli jsme se např. modelem ponorky.

Po zhlédnutí muzea jsme se pěšky vydali do centra Ostravy na laser game, které se nám líbilo nejvíce. Arény měly hodně úkrytů, v nichž jsme se mohli schovat. Každá hra trvala 12 minut. Po hodině hry jsme už byli docela unavení, ale čekala nás ještě cesta do nákupního centra Karolina. Tam jsme se najedli a koupili si i něco na památku. V 17 hodin jsme byli zpět v Kelči.

Celý výlet jsme si všichni moc užili a rozhodně na něj jen tak nezapomeneme.

Alena Mlčáková a Nela Mrázková