Kurz sebeobrany v 8. třídě

Ve středu 19. 6. 2024 absolvovali osmáci kurz sebeobrany. Lektor Michal Řezníček z firmy Sorudo, která pořádá kurzy pro školy a veřejnost, učil naše žáky, jak předcházet konfliktům a nebezpečí, jak se bránit před útočníkem, jak si chránit různé části těla, popř. jak utéct.

Každý z žáků si na vlastní kůži vyzkoušel, jak jeho psychika a tělo reaguje v krizové situaci simulovaného útoku. Následně trénovali chování, které pomůže se kritickým situacím vyhnout, a konkrétní úkony k rychlému a bezpečnému opuštění nebezpečného místa. Žáci si mohli prakticky vyzkoušet, jak správně jednat při samotném napadení v autobuse, na diskotéce či na autobusové zastávce. Celý kurz byl velmi zajímavý, poučný a hlavně praktický.

Reakce některých žáků jsou následující:

Moc jsem si to užila, nejvíc mě bavily zbraně. Moc se mi líbila práce ve skupinkách.

Nejlepší obrana je obušek.

Nejvíc mě bavil trénink s lapami….. a teoretická část „na zastávce“.

Moc mě bavila ukázka obranných zbraní.

Myslím si, že mi to jako holce do života dalo hodně. Je to potřebné.

Bylo to super. Snad to v životě nevyužiju. Byla to i sranda.

Bylo to velmi zajímavé, bavilo mě to.

Bylo to fajn, ale při modelové zkoušce jsem byla ve stresu.

Bylo to velmi dobré a užitečné. Pán byl velmi profesionální a milý. Modelová zkouška byla velmi dobrá, mohly jsme si zkusit, jaké by to aspoň trochu bylo. Díky tomu jsem o sobě i něco nového zjistila.

Bylo to opravdu zajímavé, chtěla bych to zopakovat. Moc mě to bavilo.

Bylo to super, moc jsem si to užil. Nejvíce mě bavila teoretická část „na zastávce“, při které lektor předváděl zfetovaného člověka, který chce peníze. Naším cílem bylo zbavit se ho, odbýt ho, aby se nám nic nestalo.

Dost jsem o celém programu potom přemýšlela, bylo to pro mě přínosné.

Klidně bych si to příští rok zopakovala.