Den IZS v zámeckém parku Lešná

Dne 14.6. 2024 se první a čtvrté třídy zúčastnily Dne s integrovaným záchranným systémem a Armádou ČR. Zhlédli jsme ukázky policejní, hasičské a záchranářské techniky, výstroje i výzbroje. Děti mohly prozkoumat tank, vyzkoušet si pumpovat historickou koňskou stříkačkou. Nejzajímavější však byly dynamické ukázky výcviku služebního psa, zadržení nebezpečného pachatele, vyproštění osoby z havarovaného vozu a ukázka zásahu se služebními koňmi.

Pestrý byl i doprovodný program – malování na obličej, balónkový klaun, jízda na ponících či skákací hrady.

Policisté, záchranáři, hasiči, strážníci, vojáci jsou hrdinové všedních dnů. Všichni se denně starají o to, abychom se cítili bezpečně, bez jejich práce by naše společnost nemohla vůbec fungovat.

Na dni s IZS jsme mohli z bezpečné vzdálenosti vidět neuvěřitelné věci, které jsou jejich každodenní prací. Všem se akce velmi líbila, děkujeme za její zorganizování.

Mgr. I. Tvrdoňová, třídní učitelka IV.A