Čtvrťáci ukončili dopravní výchovu

Žáci 4. ročníku ročníku absolvovali 17. června 2024 závěrečnou lekci dopravní výchovy na dopravním hřišti ve Valašském Meziříčí. Výuka na dopravním hřišti vhodně doplňuje celoroční výuku předmětu dopravní výchova, který ve 4. ročníku učíme jako volitelný předmět.

V pondělí čekal na děti závěrečný písemný test a praktická zkouška jízdy na kole. Všichni žáci písemnou částí prošli a splnili první část úkolu k získání průkazu Mladého cyklisty. Pak následovaly jízdy, při kterých tři žáci porušili pravidla silničního provozu, když na kruhovém objezdu vjeli do protisměru, a o průkaz tím pádem přišli. Doufáme, že se kluci poučili a v reálném provozu se na dodržování pravidel dají pozor. Zkouškám byl přítomen i příslušník Policie ČR a ten konstatoval, že již dlouho nehodnotil tak šikovné a zodpovědné žáky.

Mgr. Alena Holešovská