Vídeň

Dne 28.5. 2024 se žáci 8. třídy s paní učitelkou Fabíkovou a paní učitelkou Plesníkovou zúčastnili výletu do Vídně. Využili jsme dopravu a průvodce z  cestovní kanceláře Valaška. Cesta do Vídně trvala cca 3 a půl hodiny. První zastávka ve Vídni  byly domy architekta a umělce Hundertwassera, jejichž fasáda je zajímavá pestrými barvami a tím, že je porostlá zelení. Poté jsme jeli na zámek Belveder. Třetí zastávka bylo centrum města. Prohlídku jsme zahájili u  hradu Hofburg. Pokračovali jsme kolem spousty dalších krásných staveb a obchodů známých a luxusních značek až na Stephanplatz s jeho dominantou  katedrálou Stephansdom. Pan průvodce nám po celou dobu sděloval informace nejen o konkrétních budovách, ale i o  Rakousku obecně.  Po obědě  jsme se konečně dočkali toho, na co jsme se všichni nejvíce těšili, a to návštěvu zábavního centra Prater. Tam jsme se mohli pořádně vyblbnout na spoustě adrenalinových atrakcí.

Výlet byl perfektní a věřím, že na něj budeme vzpomínat hodně dlouho. Paní učitelky, děkujeme za krásný zážitek.

Jitka Abrmanová, účastnice výletu