ZOO Zlín

Ve čtvrtek 4.4. 2024 jsme se s našimi sedmáky vydali na již tradiční přírodopisnou exkurzi do ZOO Zlín. Tato exkurze  navazuje na půlroční výuku obratlovců.

Nejdříve jsme absolvovali hodinový výukový program „ Voda, je náš živel“, kterým nás provedl pracovník ZOO a poskytl nám spoustu zajímavých informací u výběhu lachtanů, vyder, tučňáků a rejnoků (u těch jsme se zdrželi nejdéle, mohli jsme je krmit i hladit). Také jsme viděli čerstvě narozené rejnočí miminko.

Poté žáci pracovali ve skupinkách. Jejich úkolem bylo najít 2 zástupce každé třídy obratlovců, pak je zdokumentovat a zjistit zadané informace. Tyto pak zpracovávali ve škole do projektu.

Touto exkurzí si žáci doplnili své teoretické znalosti o setkání s reálnými zvířaty, především těch, které běžně v ČR nepotkáme.

Mgr. Kateřina Fabíková