Předškoláci ve školní kuchyňce

Část úterního dopoledne 19. března 2024 strávily děti z mateřské školky ve školní kuchyňce, aby si vyzkoušely svou šikovnost při přípravě ovocných špízů. Než se ale dostaly k samotné přípravě, seznámily se s prostředím kuchyňky, dozvěděly se, co jsou to recepty a kde je mohou najít, prohlédli si knihu – kuchařku. A pak už nastala praktická část programu. Donesené ovoce (banány, hroznové víno, jablka, pomeranč, kiwi) děti umyly, oloupaly a nakrájely na malé kousky. Ty pak napichovaly na špejle a hotový špíz položily na talíř. Paní asistentka mezitím rozpustila čokoládu a tou hotové ovocné špízy polévala. Děti se s nadšením pustily do ochutnávání. A jejich nadšení bylo znát nejen na obličejích, ale i na oblečení – všude čokoláda! Odcházely spokojené a s novými dojmy a zážitky.

Mgr. Marcela Plesníková, organizátorka akce