Předškoláci u prvňáků

V úterý 27. února 2024 navštívily naše první třídy děti z Mateřské školy v Kelči z oddělení „Berušek“- tedy předškoláci. Děti si prohlédly obě učebny prvňáčků v náhradních prostorách odborného učiliště.

Ve třídách jsme předškolákům nachystali několik aktivit zaměřených na čtení, psaní a počítání. Děti si tak mohly vyzkoušet psaní do pískovniček, na tabuli vyhledávaly dvojici stejných písmen, vyzkoušeli si orientaci na magnetické mřížce a také si zahrály matematickou hru s hledáním číslic.

Prvňáčci předškolákům také uvolnili svá místa, aby si vyzkoušeli, jaké je to sedět ve škole v lavicích. Na závěr jsme si společně zazpívali několik známých písniček a předali drobné dárečky, které jsme s prvňáčky vyráběli v rámci pracovní a výtvarní výchovy.

Celé setkání probíhalo v pohodové atmosféře a předškoláci prozradili, že už se moc těší k zápisu do 1. třídy, který se kvapem blíží.

Mgr. Klára Bocková, učitelka