Olympiáda v anglickém jazyce

Jmenuji se Aneta Jiříčková, jsem žákyní 9. B a ve čtvrtek 29. března 2024 jsem se zúčastnila okresního kola olympiády v anglickém jazyce.

Soutěž se konala na ZŠ Vyhlídka ve Valašském Meziříčí. Paní asistentka Lucie Novosádová, která mě doprovázela, mě po celou dobu hodně povzbuzovala.

Soutěž začala v 8:10 a soutěžící mé kategorie II. A byli rozděleni do dvou skupin. Byla jsem ve skupině první, takže jsem začínala, a to čtením. Článek byl dlouhý a komplikovaný. Pak jsme po dobu 70 minut vypracovávali šest cvičení. Úkoly jsem nějak splnila, práci jsem odevzdávala jako předposlední a nebyla jsem si vůbec jistá výsledkem. Po dvacetiminutové přestávce se skupiny vyměnily a mě čekala konverzace. Nejprve jsem popisovala dva obrázky, což se mi nezdálo nijak těžké, pak jsem se u dalšího pracoviště představila, řekla několik věcí o sobě a následně si vylosovala náhodné téma, o kterém jsem se zkoušejícími musela diskutovat. Téma znělo: jsem dítě, které musí své rodiče přesvědčit, aby mi pořídili psa. Mluvila jsem o různých věcech, argumentovala jsem poměrně dlouho a snad i přesvědčivě.

Pak už jsem jen čekala na vyhlášení výsledků. Nevěřila jsem v příliš dobré umístění, takže když jsem zaslechla svoje jméno jako vítězky soutěže, byla jsem fakt překvapená! Prý jsem získala maximální počet bodů. K diplomu jsem ještě dostala knihu, sešit a tužku. Za měsíc mě čeká krajské kolo.

Aneta Jiříčková

Diplom zde.