Výlet s družinou za Robůtkem

V pondělí 15. 1. 2024 jsme se s dětmi z družiny vydali na výlet do Městské knihovny ve Valašském Meziříčí. Moc jsme se těšili, co si tentokrát paní knihovnice pro nás nachystala za program. V knihovně na nás čekal příběh, malý robůtek a deska rozdělená na políčka s obrázky. Paní knihovnice nám přečetla kousek příběhu o modrém plyšovém koníkovi a my jsme měli na tabuli vybrat jeden obrázek vystihující tuto část a Robůtka k němu naprogramovat. Programování bylo velice jednoduché. Pomocí směrových tlačítek děti navolily trasu, kterou se Robůtek měl vydat. Někdy se to povedlo hned na první pokus, jindy jsme museli zkoušet do té doby, než Robůtek dojel do cíle. Dětem se výlet moc líbil a těšíme se, co si pro nás Městská knihovna ve Valašském Meziříčí připraví příště.

Patricie Volková a Terezie Kolečková, vychovatelky ŠD