Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Jmenuji se Lukáš Fabík a jsem žákem IX.A. Ve středu 13. prosince 2023 jsem se ještě se spolužákem Jirkou Kundrátkem z IX.B a v doprovodu paní učitelky Mgr. Marcely Plesníkové zúčastnil oblastního kola soutěže z oboru chemie.

Místem konání byla Střední průmyslová škola Hranice. Ve čtyřech skupinách nás pracovalo celkem 72. Na vypracování testu jsme měli 60 minut a měl jsem z něho celkem dobrý pocit. Test musel samozřejmě někdo vyhodnotit a pak už přišlo vyhlášení výsledků. Jmenovitě vyhlašovali z celkového počtu 20 nejlepších. Když už vyhlásili umístění na 3. místě, lehce jsem znervózněl a byl jsem napjatý. Nakonec jsem zvítězil.

Mám radost, hodně mě to bavilo a potěšily mě i krásné a hodnotné věcné ceny. Teď mě čeká další, praktická část soutěže. Ta se nyní konat nemohla, neboť střední škola, na níž se soutěž vždy koná, prochází velkou rekonstrukcí.

V cukrárně na náměstí v Hranicích jsme si dali zákusek a pak se vrátili do Kelče. Docela vydařená středa!

Lukáš Fabík

Diplom_Lukáš_F