Sorudo – podpora sebeobrany žáků na základních školách – projekt Zlínského kraje

Po červnové první části kurzu sebeobrany pro žáky následovalo v pátek 20. října pokračování. Zatímco červnový výcvik byl i teoretický, druhá část byla více praktická a akčnější. A to právě žáky hodně bavilo. Zhodnotili to jako „super zážitek“, který by doporučili všem, jak holkám, tak klukům.

Člověk si může myslet, že by si možná nějak v jisté situaci poradil, ale ….. „reálný” zážitek mu ukáže, že ne. Vyzkoušet si pár situací nanečisto, samozřejmě odlehčeně, ale přesto velmi autenticky, je fakt k nezaplacení. K tomu pár možných řešení či návodů, jak reagovat, co může a co nemůže fungovat,  je fakt dobrá zkušenost.

Jak hodnotili žáci kurz: důležité, užitečné, praktické, poučné, úsměvné a zábavné, nové, objevné.

Jak žáci hodnotili lektora: systematický, názorný, příjemný, trpělivý, se smyslem pro humor.

Jak lektor hodnotil žáky: přátelští, příjemní, slušní, spolupracující.

PhDr. Pavla Čučková, zástupkyně ředitelky