Výukový program lesní pedagogiky ve Školním polesí Valšovice

22.6. 2023 jsme již po několikáté využili možnosti navštívit valšovické školní polesí. S dětmi ze 3.A, 3.B a 1.A jsme absolvovali dopolední výukový program přímo v lese a zažili tzv. lesní pedagogiku na vlastní kůži. Děti si ve skupinách a pod vedením zkušených a inspirativních průvodců mohly vyzkoušet rozličné činnosti – poznávaly les, jeho zvířecí obyvatele i rostliny, učily se o tom, jak se správně o les starat, jak pracovat se dřevem v lese. Vše probíhalo hravou a poznávací formou, děti si zahrály na koníky, kteří tahají dřevo, učily se rozpoznávat semenáčky stromů, poznaly různé nástroje, které lesník při své práci používá a mnoho dalšího. Nadšení dětí i pedagogů bylo veliké, program jsme si všichni velmi užili.

Mgr. Markéta Vlčková