Výlet 8.A a 8.B do Vídně

V úterý 6. června 2023  jsme v šest hodin ráno vyrazili na celodenní výlet do Vídně. Slovem nás
po celou dobu provázela paní průvodkyně z CK Valaška. Již po cestě jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o bitvě u Slavkova i o Vídni samotné.

Ve Vídni jsme si nejprve prohlédli barevný a netradiční Hundertwasserhaus a prošli si jeho obchodní pasáž. Poté nás autobus převezl k zámku Belvedere, odkud jsme již pokračovali pěšky. Viděli jsme různé památníky, sochy, muzea i stáje lipicánů. Nejvíce času jsme strávili na Štěpánském náměstí, kde jsme si koupili suvenýry i občerstvení. Vídeňským metrem jsme se přesunuli k zábavnému parku Prater. Z velkého množství atrakcí si vybral každý podle sebe. Počasí nám po celý den přálo, prudký déšť nás zastihl až posledních patnáct minut před odjezdem. Domů jsme se spokojení a unavení vrátili o půl desáté večer.

Na tento výlet budeme dlouho a rádi vzpomínat!

Mgr. Kateřina Machačová a Ing. Michaela Davidová, třídní učitelky