Sportovně zábavný den

Předposlední školní týden se na naší škole konal sportovně zábavný den pro žáky 1. stupně.
Za krásného počasí bylo pro žáky připraveno dvanáct stanovišť s různými úkoly. Byla to například chůze na chůdách, hod gumákem, střelba míčem nohou nebo rukou na cíl, plivání třešňovou peckou do dálky a další. Jednotlivé disciplíny probíhaly většinou soutěživou formou jeden na jednoho a vítěz byl odměněn razítkem.

Cílem každého účastníka bylo získat razítko ze všech stanovišť. V praxi to znamenalo, že mnozí soutěžící  museli trochu zabojovat a některé disciplíny zkoušet na více pokusů, aby získali všechna razítka.

Po úspěšném splnění všech disciplín přicházeli žáci s úsměvem ve tváři a zcela orazítkovanou kartičkou do La Putyky, kde ji odevzdali a jako protihodnotu „slízli“ zmrzlinu dle svého přání.

Sportovně založené děti si to během dopoledne ještě rozdaly v desetiminutových fotbalových zápasech. Utkání byla většinou velmi vyrovnaná a bojovalo se až do poslední vteřiny o skalp soupeře.

Sportovní dopoledne skončilo pro mnohé děti se spoustou osobních zážitků a malých vítězství.

Mgr. Pavel Faltýnek