Školní výlet 2. třídy: Pevnost poznání – Kouzla s vodou!

Ve čtvrtek 15. června 2023 se žáci druhého ročníku zúčastnili školního výletu v Olomouci.

Navštívili jsme Pevnost poznání, kde jsme měli možnost vyzkoušet si pokusy s vodou a kresbu vodou. Naučili jsme se, co je to vzlínání, proč klacek plave na hladině a proč kámen padá pod vodu. Vyzkoušeli jsme si malování ledem, kapátkem a sprejem. Navštívili jsme také expozici Živá voda, která je součástí této pevnosti.

Společně jsme se pak přesunuli do botanických zahrad v Bezručových sadech, viděli jsme olomoucký orloj v pravé poledne, Sloup nejsvětější trojice. Na závěr našeho výletu jsme si dopřáli sladké zmrzliny – melounové, jahodové, lotuskové a další.

Celý den nás provázelo krásné slunečné počasí, skvělá nálada. Žáci si ze školního výletu odvezli spoustu zážitků, výtvarných prací, ale také nových vědomostí.

Mgr. Kristýna Šindelková, třídní učitelka