SORUDO – Kurz sebeobrany

Dne 29. 5. 2023 proběhla v tělocvičně školy první část kurzu sebeobrany pro žáky osmých ročníků. První tři hodiny byly určeny pro chlapce, další tři pro dívky. Každý jedinec si na vlastní kůži vyzkoušel, jak jeho psychika a tělo reaguje v krizové situaci simulovaného útoku. Následně si natrénovali správné chování, které jim pomůže se kritickým situacím vyhnout a konkrétní úkony k rychlému a bezpečnému opuštění nebezpečného místa. Druhá část kurz proběhne v říjnu.

Mgr. Kateřina Machačová

Co napsali žáci 8.B o kurzu sebeobrany?

– bylo to dobré, poučné a určitě pro budoucnost to je důležité

– bylo to zajímavé, poučné

– bylo to zajímavé, dobré, něco jsem už uměl

– bavilo mě to, ale bylo tam více teorie, jak praxe

– mně se to líbilo, ale mohlo tam být více akce

– pár věcí jsem se naučil, ale bylo to moc dlouhé

– myslím si, že to bylo dost užitečné, vědět, jak se bránit ve složité situaci, je vždycky hodí, těším se na druhou lekci

– hodnotím to dobře

– prvky sebeobrany určitě využiju, kurz byl pro mě přínosný, i když procvičovat něco 20 minut bylo nudné, doufám, že 2. lekce bude zábavnější

– mně se nelíbilo, že na mě někdo sahá, bylo to dlouhé, i když zase takové věci jsou užitečné a potřebné znát, kdyby to bylo s kluky dohromady, byla by to větší sranda

– bylo to sice delší, ale užitečné

– ze začátku jsem byla nervózní, protože jsem nevěděla, co nás čeká, co nás budou učit a jak nám to půjde, pak mě to bavilo, hlavní je, že je to užitečné.