Školní projekt Ovoce a zelenina do škol – ochutnávka jablek

Ve čtvrtek jsme v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol zorganizovali pro žáky 1. stupně ochutnávku jablek. Jednalo se o tzv. doprovodný program tohoto projektu.

Projekt samotný u nás ve škole podporujeme a realizujeme od jeho počátku a snažíme se tak přispět ke zdravějším stravovacím návykům našich žáků. Ovoce je důležitým zdrojem vitamínů, minerálních látek, stopových prvků, vlákniny a energie. Je sladké, tudíž pro děti chutné, a zdraví prospěšnější než nějaká sladkost.

Věříme, že tato akce u dětí podpoří zájem a chuť sáhnout spíše po kousku ovoce než po sušence nebo bonbónu.

Paní Zdeňka Minářová,  která má u nás ve škole tento projekt na starost, připravila pro žáky jak celé, tak krájené plody jablek (odrůdy gala, golden delicious a jonaprinc) a děti mohly ochutnávat, porovnávat vzhled, chuť, vůni aj. a hodnotit, který druh jablka jim nejvíce chutná. U všech skupin zvítězil golden delicious.