Hasičárna patřila našim druhákům

Žáci druhé třídy navštívili 11. května 2023 stanici hasičského záchranného sboru Valašské Meziříčí.
Při návštěvě jsme měli možnost prohlédnout si prostory stanice, hasičskou techniku a vybavení profesionálního hasiče. Zažili jsme zkoušku požárního poplachu pomocí signalizačního zařízení. Podívali jsme se do prostor hasičského auta – vysílačky, hadice, hydraulické nůžky, pily a další. Měli jsme také možnost zahlédnout zkoušku vysouvacího žebříku, který se používá pro práci ve výškách.

Dozvěděli jsme se, že hasiči mají pracovní dobu trvající 24 hodin – svůj čas musí trávit na hasičské stanici a také se musí věnovat sportovním aktivitám. K dispozici mají jak horolezeckou stěnu, tak i posilovnu.

Vyjíždí k požárům, dopravním nehodám, povodním, záchraně zvířat, parašutistům uvíznutým
ve stromech a další.

Děkujeme všem členům hasičského záchranného sboru za zajímavou prohlídku stanice a přiblížení hasičské profese.

Mgr. Kristýna Šindelková, třídní učitelka