Školní výlet třeťáků

V pondělí 22.5.2023 se třídy 3. A a 3. B vydaly v doprovodu pedagogů na společný školní výlet. Zamířili jsme do Ostravy a navštívili hned dvě zajímavá a poznáním nabitá místa. Naše kroky nejprve vedly do ostravského planetária – absolvovali jsme vzdělávací program o sluneční soustavě, souhvězdích i orientaci na noční obloze s ohledem na roční doby, jehož součástí bylo také promítání filmu Mia a kouzelný glóbus. Program probíhal v promítacím sále připomínajícím nebeskou klenbu, což ještě víc podpořilo zážitek „letu vesmírem“. V prostorách planetária pak děti měly možnost vyzkoušet mnoho interaktivních vzdělávacích prvků na téma poznávání vesmíru, zákonitostí fyziky, apod.

Druhá část výletu se odehrála v ostravské zoo – obě třídy nadšeně objevovaly a prozkoumávaly pavilony s různými zvířaty, užívaly si zábavu na herních prvcích v celém areálu a měly radost i z drobných suvenýrů. Celý den probíhal v příjemném duchu i veselé atmosféře, výlet si užily jak děti, tak pedagogové.

A co se dětem líbilo nejvíce? Zeptali jsme se jich… Všem dětem se moc líbily interaktivní a herní prvky v planetáriu, kluci byli nadšení ze simulátoru stíhačky. V zoo se dětem líbilo hřiště, kostry některých zvířat, které byly u pavilonů vystaveny, tygři, zebry, dikobrazi, opice či lvi. Úspěch mělo také krmení koz a morčat.

Výlet se vydařil, moc se nám všem líbil.

Mgr. Markéta Vlčková