Noc v knihovně nejen s Andersenem

Už 23 let se v České republice koná akce s názvem Noc s Andersenem. Hans Christian Andersen, dánský pohádkář, se narodil 2. dubna, a proto se na přelomu března a dubna koná v knihovnách, školách apod. akce spojená s čtenářstvím a knihami nejen tohoto spisovatele. V kelečské knihovně se letos konalo něco podobného, i když tak úplně typická noc s Andersenem to nebyla. Organizátorkou akce se stala paní Alžběta Pitrunová, vedoucí místní knihovny. Pro 18 dětí připravila bohatý a pestrý program, v němž se četlo (Boží soud o sedláku Jurovi z Kelče), povídalo (o H. Ch. Andersenovi), předčítalo (z knihy Andersenových pohádek – Malá mořská víla, Císařovy nové šaty), poslouchalo (rádio Junior, které v pátek od 16:00 hodin  vysílalo z Ústřední městské knihovny v Praze pořad věnovaný spisovateli,  od 22:00 hodin k poslechu  pohádku Rychlý jako pírko a od 23:00 hodin Divoké labutě). Zároveň si každý mohl zvolit knihu dle vlastního výběru a číst si.

V průběhu pátečního odpoledne si děti ještě prohlédly prostory městského úřadu, vyzkoušely si hlásit v obecním rozhlase a opravdu velkým překvapením pro ně byla exkurze do hasičské zbrojnice a projížďka hasičským autem.

V sobotu dopoledne se děti seznámily s chodem knihovny a mohly tak sledovat cestu knihy od jejího zakoupení až ke čtenáři.  Všem dětem se v akce moc líbila a rády si ji prý příští rok zopakují.

Děkujeme paní Alžbětě Pitrunové za organizaci a účastníkům přejeme hodně čtenářských zážitků a dobrodružství nad přečtenými knihami.

Patricie Volková, vychovatelka ŠD