Matematický Klokan

V březnu se opět několik desítek našich žáků zúčastnilo mezinárodně koordinované soutěže  Matematický klokan. Soutěž vznikla původně v Austrálii, v roce 1991 se konala poprvé v Evropě, a to ve Francii, a odtud se pak rozšířila do ostatních zemí světa. U nás se tato soutěž poprvé konala v roce 1995.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 6 kategorií: Cvrček (2. – 3. třída ZŠ), Klokánek (4. – 5. třída ZŠ), Benjamín (6. – 7. třída ZŠ), Kadet (8. – 9. třída ZŠ), Junior (1. – 2. ročník SŠ) a Student (3. – 4. ročník SŠ). Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Každá kategorie má stanovený maximální počet bodů a od toho se pak odvíjí hodnocení „úspěšný řešitel“.

A tady uvádíme jména našich úspěšných řešitelů letošního školního kola:

Kategorie CVRČEK

2. třída: Jakub Fabík, Filip Hovančík
3. třída: Monika Simonová, Matouš Hlavica, Viktorie Blažková

Kategorie KLOKÁNEK

4. třída: Jan Vozák, Barbora Kundrátková
5. třída: Jiří Rada

Kategorie BENJAMÍN

6. třída: Ema Machačová, František Slimáček, Eliška Chvatíková
7. třída: Tomáš Kotrady, Gabriela Indruchová, Tereza Navrátilová

Kategorie KADET

8. třída: Lukáš Fabík, Šimon Perutka, Vojtěch Stříteský
9. třída: Tobias Brückner, Markéta Vozáková, Marie Šatranová

PhDr. Pavla Čučková, zástupkyně ředitelky školy