Sedmáci v ZOO Lešná

Ve středu 12. 4. 2023 jeli žáci sedmých tříd na exkurzi do zlínské ZOO. Exkurze začala výukovým programem Voda je náš život. Při ní nás pracovník zoo provedl krátkým okruhem zahrnující především vodní obratlovce (lachtany, tučňáky, rejnoky). Vždy nám u toho něco povídal – kde žijí, čím se živí apod. U rejnoků jsme se zdrželi nejdéle – mohli jsme si je pohladit i nakrmit. Viděli jsme i malé narozené rejnoky.

Druhá část exkurse probíhala ve skupinkách po 5-6. Dostali jsme pracovní list, na kterém byly instrukce, co máme plnit. Každá skupinka hledala obratlovce různých oblastí (Etiopie, Amazonie, Austrálie…) Museli jsme najít zvířata, která v této oblasti žijí, získat o nich určité informace a vyfotit se s nimi.

Získané informace zpracováváme ve škole, seznámíme s nimi ostatní skupinky  vytvoříme si z nich nástěnku.

Karolína Pavelková, žákyně 7.B