V Bludišti jsme se neztratili, naopak!

Znáte soutěž Bludiště? Vysílá ji Česká televize už od roku 1997. Je to vědomostní a zábavná soutěž, ve které soupeří dva týmy z různých škol a ve třech kolech prokazují své znalosti, ale také šikovnost, obratnost, smysl pro humor v akčních disciplínách.

A do této soutěže se nedávno přihlásilo družstvo našich deváťaček ze třídy 9.B.  Kristýna Pajdlová, Markéta Vozáková, Marie Šatranová a Tereza Tomášková. V televizním studiu Ostravské televize postupně zvítězily nad soupeři ze Základní školy v Bílovci, z víceletého Malostranského gymnázia v Praze a Základní školy v Brušperku.

Z jejich vítězství máme velkou radost, gratulujeme jim k úspěchu a děkujeme za perfektní výkony.

Děkujeme také třídním učitelkám Mgr. Marcele Plesníkové a Mgr. Ivetě Stržínkové za doprovod obou devátých tříd do této soutěže a za čas strávený se všemi účastníky při natáčení pořadu.

A tady je příspěvek samotných soutěžících:

Ve středu 8.3 jsme se obě deváté třídy zúčastnily soutěže Bludiště. Jde o soutěž, ve které stojí dva čtyřčlenné týmy proti sobě a prokazují své vědomosti, zdatnost a soutěžního ducha. Ten náš byl v sestavě Kristýna Pajdlová, Marie Šatranová, Tereza Tomášková a Markéta Vozáková s názvem Tulačky. Vůbec jsme nečekaly, že vyhrajeme a postoupíme dále, ale s velkým štěstím, nadšením a vůlí soutěžit jsme to dokázaly. Druhé kolo bylo náročné, byly jsme unavené, ale i přes všechno vyčerpání jsme do toho daly vše. Rozhodně na nás šla vidět únava, nemohly jsme se trefit do koše, chvílemi to drhlo, ale naši fanoušci to s námi přece jenom nevzdávali a povzbuzovali až do úplného konce. Vyplatilo se. Opět jsme postoupily. Tentokrát už ale do třetího a taky do posledního kola. Po třetí jsme měly opravdu namále, ale publikum opět nezklamalo a povzbuzovalo i v těch nejhorších chvílích. Bez něj bychom to nezvládly. Naše poslední kolo jsme nemohly opustit s prohrou, a tak jsme makaly a rozhodně ne marně. Odvezli jsme si hlavní cenu – Zlatého Bludišťáka a vítězství bylo naše!

A jaké dojmy si odvezli ze soutěže spolužáci z publika i samotné soutěžící?

  • trpěly moje hlasivky, jak jsme povzbuzovali
  • líbil se mi moderátor Roman, byl vtipný a byla s ním sranda
  • všechny soutěže byly velmi napínavé, nejvíc nás třeba napínala paní učitelka Stržínková, která procházela světelným bludištěm, vždycky to vypadalo, že to tzv. „nedá“, ale na poslední chvíli to stihla
  • bylo pro nás zajímavé vidět, jak se pořad natáčí a jak to vše probíhá, ze začátku bylo nezvyklé mít kolem sebe kamery, světla, ale potom jsme si zvykli a bavilo nás to, holky byl šikovné
  • nejvíc mě dojalo, když jsem slezla z žebříku, po kterém jsem lezla poslepu, a paní učitelky brečely, protože se o mě bály, a z dojetí, že jsem to nakonec bezpečně zvládla
  • vše se mi moc líbilo, byla to skvělá zkušenost, lidé ze štábu byli moc milí, světelné bludiště, kterým procházely paní učitelky, bylo napínavé
  • s holkami jsme byly dobře sehrané, nejtěžší pro mě bylo lézt s Terkou po tenké kládě ve vzduchu, protože kláda se houpala, neměly jsme žádnou oporu. I přes všechno to napětí a „nervy“ to byla skvělá zkušenost, doporučila bych každému si to vyzkoušet.
  • výborně to šlo i našim učitelkám ve světelném bludišti. Televizní štáb byl výborný a dokonce nám popřáli i ke Dni žen!
  • všichni ze štábu byli sympatičtí, holky byly šikovné a předvedly úžasný výkon. Jsou to naše třídní šikulky!

Děkujeme Sdružení rodičů Základní školy Vojtěcha Jasného Kelč za úhradu autobusové dopravy na televizní natáčení soutěže ve čtvrtek 9. března. Naše poděkování patří  také manželům Machačovým a Tomáškovým za finanční příspěvek na tuto akci.

Mgr. Marcela Plesníková a Mgr. Iveta Stržínková, třídní učitelky