Projekt Draví ptáci

V předposledním březnovém týdnu v sedmých ročnících proběhla projektová výuka Draví ptáci.

Pod vedením zkušeného sokolníka a myslivce pana Zdeňka Orla se žáci seznámili s historií sokolnictví, podmínkami chovu, výcvikem i využitím dravých ptáků. Žáci poznávali různé sokolnické potřeby: sokolnickou rukavici, brašnu, vábítko nebo cvičnou příletovou šňůru. Velmi je zaujala dnes již běžně používaná vysílačka, která díky přijímači a příslušné aplikaci v mobilu dokáže dravce nalézt i
na poměrně velkou vzdálenost.

Žáci se dozvěděli o biologické ochraně letiště, pan Orel jim prozradil zkušenosti s prací svých dravců na letišti v Mošnově. Žáky nejvíce  zaujala praktická část projektu, kdy mohli pozorovat vypuštění sokola, jeho let a následně jeho útok na kořist. Každý, kdo projevil zájem, si mohl nasadit sokolnickou rukavici a jednoho z dravců si na ni vzít.

Žáci toto setkání s dravými ptáky z blízka hodnotili velmi pozitivně, někteří se už zajímali o podmínky, jak se stát také sokolníkem.

Děkuji touto cestou panu Orlovi za vedení celého dopoledne.

Mgr. Kateřia Fabíková (učitelka přírodopisu v 7. roč.)