Školní družina opět ve Vrtuli

V pátek 24. února 2023 jsme uskutečnili výlet do Vrtule – světa her a poznání ve Valašském Meziříčí. Vrtule je centrum plné společenských her, hlavolamů a velkých postřehových her a poskytuje dětem zázemí pro příjemně a užitečně strávený čas hraním a tvořením. Na děti čekala ojedinělá expozice Kdo neviděl, neuvěří!, která je vtáhla do světa optických klamů a zrakových iluzí, prozkoumat mohly Krtkovo bludiště, což je labyrint chodbiček lákající k objevování a prozkoumání s baterkou, poznaly Evropský dům her nebo stavěly stavbu snů. Tzv. postřehovky prověřily jejich postřeh a pohotovost. Lákavý byl také průlez věží z přízemí do prvního patra. Interaktivní výstava Evropou křížem krážem jim formou několika samostatných her představila náš kontinent. Mohly si zde vyzkoušet nejen své zeměpisné znalosti, ale i koordinaci úkolů se svými kamarády. Novinkou je expozice pro zrakově postižené. Zde si děti na vlastní kůži mohly zkusit,  jaké to je být v absolutní tmě, nebo jak si hrají zrakově postižení, a co je to Braillovo slepecké písmo, jak vypadá a funguje.

Doufáme, že se dětem akce líbila, a budeme se těšit na další společně strávené chvíle.

Vychovatelky ŠD