Lyžařský kurz sedmých tříd

Od neděle 15. ledna do pátku 20. ledna 2023 se opět uskutečnil lyžařský výcvik našich sedmých tříd ve Velkých Karlovicích. Se žáky odjeli Mgr. Roman Blaha, Mgr. Iveta Stržínková, Mgr. Adam Hrdlička a zdravotnice Patricie Volková. Ubytování bylo zajištěno na chatě Kyčerka, která je nadohled cvičného svahu. Po několikatýdenní oblevě, kdy odtál sníh z většiny sjezdovek, byl skoro zázrak, že na všechny čekal bílý svah a fungující vlek. Mimo neděli, kdy docela vydatně pršelo, se další dny sněhové podmínky zlepšovaly a ve čtvrtek a pátek už byla pravá bílá zima i v okolí sjezdovek.

Tentokrát byla dvě družstva lyžařů a jedno snowboardové. Zdatnější lyžaři, lyžařky a snowboarďáci zlepšovali techniku a jistotu při lyžování, snowboardingu, začátečníci od prvních kroků a vstávání na lyžích i snowboardu. Na závěr kurzu zvládali jízdu na vleku a bezpečně na lyžích či snowboardu z kopce i původně úplní začátečníci. Obdiv zaslouží všichni.

Středa byla jako tradičně odpočinkový den s procházkou centrem Velkých Karlovic a malým nákupem něčeho dobrého.

Večery na chatě byly zasvěceny povídání o správné výstroji, druhům lyží, historii a současným trendům v lyžování. A hlavně byly plné her, zábavy a soutěží, které si připravili učitelé a sami žáci. Bylo velice milé, jak se všichni zapojovali, soutěžili, ale také si navzájem pomáhali.

Za finanční pomoc a věcné ceny děkujeme MěÚ Kelč, Skalagro a. s., Robe Lighting a Sdružení rodičů při ZŠ Kelč

Během kurzu vzniklo i několik pokusů o poezii. U některých uměleckých prvotin se můžete pobavit
i vy:

Hádala se lyže s lyží,
Co se stane, když se zkříží
Kdyby šlo jen o lyže!
Vznikly jiné potíže:
Sníh se zvedl jako mrak
Z lyžaře je sněhulák.

Padá sníh, padá sní
Pojedeme na lyžích, na saních.
Na svahu pak jezdíme
do chaty se vracíme.
Večeři pojíme
a básničky tvoříme.

Já, když jedu po sjezdovce ze Sněžky,
Neposlouchám jedovaté posměšky.
Chvíli frčím, chvíli padám na frňák,
Připadám si jak veliký kabrňák.

 Jednou z lesa, domů se nesa moudrý lyžař
potká lyže, které lyžaře svezly dolů.
Lyžař si to fičí
lyže si sviští.

Zahraju ti na trumpetu,
přestože si noty pletu.
Zahraju ti na cello,
aby bylo veselo.

Mám rád lyže,
Které jsou jak vyžle.
Ženou se z kopce
dolů k holé louce.
Na holé louce
pasou se ovce.
Když jedu na pomě,
spadnu k hájovně.