Adventní šifrovací kalendář

Od první neděle adventní měli žáci sedmých ročníků možnost procházet rozmanitými úkoly tzv. adventního šifrovacího kalendáře. Každý den obdrželi na Edookitu jednu šifru, při jejímž luštění museli prokázat různé schopnosti. Někdy byl úkol spíš manuální, jindy museli použít Morseovku či Braillovo písmo, jindy znalost pohádek, vánočního cukroví, vánočních zvyků ve světě, někdy matematické znalosti. Vždy ale museli zapojit především důvtip. Úkoly nebyly vůbec jednoduché. Někdy se nad nimi zapotila celá rodina a trvalo i hodiny dojít k výslednému slovu. Moc doufám, že jste si to všichni společně užili a zpříjemnili si tak společně adventní chvíle.

Žáci, kteří vyluštili všechny šifry:

Tomáš Kotrady – 7A
Vojtěch Smahel – 7B
Barbora Tomášková – 7B
Miroslav Hadaš – 7B

Mgr. Kateřina Fabíková