Pythagoriáda

Další ze soutěží na podporu tentokrát matematického myšlení je Pythagoriáda Tato soutěž je určena žákům 6. – 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Školní kolo se konalo v úterý 18. října za účasti 40 žáků z 2. stupně.

Celkový počet získaných bodů byl 15 a nejúspěšnějším řešitelem našeho školního kola se stal Tomáš Kotrady ze 7.A se ziskem 11 bodů. Za úspěšného řešitele je považován každý soutěžící,  který získá 9 a více bodů. V jednotlivých ročnících byly výsledky následující:

 1. třída: 1. Vojtěch Blažek, 6.B
  2. Eliška Chvatíková , 6.A
  3. Barbora Hrstková a Jakub Chramosta 6.B
 2. třída: 1. Tomáš Kotrady, 7.A
  2. Zlata Rýcová, 7.B
  3. Tereza Navrátilová a Tomáš Palát, 7.A
 3. ročník: 1. Lukáš Fabík, 8.A,
  2. Jan Tomášek, 8.A
  3. Gabriela Drechslerová,8.A a Alice Tichánková, 8.B
 4. ročník: 1. Tobias Brückner, 9.B
  2. Marie Šatranová, 9.B
  3. Markéta Vozáková, 9.B

Pythagoriáda je soutěž postupová, kromě školního má ještě okresní kolo. To se bude konat ve dnech 22. – 23. listopadu 2022. Postupuje do něho nejlepší řešitel školního kola.

PhDr. Pavla Čučková, zástupkyně ředitelky