Výroba jarních dekorací

Třídy 6. A, 6. B se zúčastnily tvoření jarních věnců v rámci předmětu pracovní činnosti. Tvoření se uskutečnilo v dílně zámeckého areálu města Kelč.

Každý z žáků měl za úkol vytvořit si svou vlastní dekoraci. Pomůcky jim byly rozdány vedoucí akce paní Pavlou Honešovou. Všichni dostali březové proutí, ze kterého si upletli buď korpus věnečku, nebo korpus ve tvaru slzičky. Paní Honešová byla samozřejmě všem  k dispozici, neboť ne každému to šlo hladce. Aby se jim věneček (slzička) nerozpadl, svázali jej (ji) drátkem. Jako další pomůcky jim byly rozdány větvičky keříků a mašle žluté a oranžové barvy. A už bylo na žácích, aby si podle své fantazie a podle toho, jak se každému líbilo, svou dekoraci ozdobili.

Když měli žáci hodnotit tuto akci, byli všichni spokojeni. Nejen že si vyzkoušeli, co taková tvorba obnáší, že je potřeba zručnosti, použití hravosti a fantazie, ale také si mohli odnést svůj výtvor domů a pochlubit se i doma rodičům, kamarádům. Dokonce se výroba věnců setkala s nadšením
u chlapeckého složení tříd, což už samo o sobě vypovídá o úspěchu celé akce.