Mistrovství ČR žáků ve zpracování textů 2022

V úterý 29. března 2022 se konalo krajské nominační kolo soutěže v psaní na počítačové klávesnici.
Výbor InterInfo ČR, z.s. schválil pro letošní rok tyto disciplíny:

• Opis 10 minut v českém jazyce z obrazovky, penalizace 50 úhozů za minutu za neopravenou chybu
  • Opis 10 minut v anglickém jazyce z obrazovky, penalizace 25 úhozů za neopravenou chybu

Soutěže se zúčastnilo více než 600 soutěžících z 88 škol. Z naší školy se zapojilo 13 žáků  – 8 žáků ze 7. tříd a 5 žáků z 6. ročníku.

V disciplíně Opis 10 minut v českém jazyce z obrazovky se na 3. místě umístila Aneta Jiříčková (7.B) a na 4. místě Sabina Tvrdoňová (6.B).

Při disciplíně Desetiminutový opis z obrazovky v anglickém jazyce se opět dařilo Anetě Jiříčkové
(2. místo), 4. místo obsadila Sabina Tvrdoňová, ale dařilo se i Lukáši Fabíkovi (7.A), Jiřímu Kundrátkovi (7.B), Vojtěchu Stříteskému (7.B), Tereze Kunovské a Kláře Zajícové (obě 7.A) i Zdeňku Papežovi (7.B). Tito žáci se umístili na 5. – 10. místě.

Soutěž organizačně a technicky zajistil Mgr. Roman Blaha.

PhDr. Pavla Čučková, zástupkyně ředitelky školy