Březen, měsíc knihy v 1. třídě

V pátek 25. března byl velmi netradiční den. Žáci 5. A zavítali do 1. třídy s připraveným programem na téma „Březen, měsíc knihy“. Prvňáčkům se nejprve představili a pozvali je naopak k nim do 5. A. Poté následovalo čtení úryvku z knihy Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka. Tento úryvek žáky velmi zaujal a po jeho poslechu je čekaly zábavné úkoly. S pomocí páťáků skládali nastříhané ilustrace z knihy, sestavovali obrázkovou osnovu a trochu si i zatancovali s Pejskem a Kočičkou. Následovala křížovka, která ověřila, zda dávali všichni bedlivý pozor při čtení. V tajence vyšla krásná věta: „JARO JE TU!“, která nás naladila na slunný víkend. Žáci z 5. třídy si vše skvěle připravili a prvňáčkům se pečlivě věnovali. Ti ale také nelenili a vyrobili jim na oplátku jarní záložky do jejich knih.

Mgr. Veronika Ševčíková, tř.uč.1.třídy