Školní kolo Olympiády z anglického jazyka

Dne 9. 3. 2022 proběhlo na naší škole školní kolo Olympiády z anglického jazyka, kterého se účastnili zájemci ze všech tříd druhého stupně. Soutěž zahrnovala 3 oblasti. Nejdříve žáci absolvovali poslechové cvičení a cvičení na porozumění textu. Poté je čekala nejtěžší – konverzační část. Žáci v mladší kategorii (6., 7. ročník) losovali z 5 témat a o vylosovaném tématu 5 minut mluvili. Žáci ve starší kategorii (8., 9. ročník) měli konverzační část rozšířenou o 5 dalších témat a popis obrázku.

Po roční pauze, kdy se soutěž nekonala kvůli distanční výuce, jsme byli mile překvapeni. Všichni, kteří se soutěže zúčastnili, předvedli velmi kvalitní výkon. Nejlepší žák z každé kategorie postupuje do okresního kola, které se koná ve středu 16. 3. 2022 ve Valašském Meziříčí.

Umístění žáků:

Mladší kategorie:

  1. Vilém Spáčil (7. A)
  2. Alice Tichánková (7. B)
  3. Vojtěch Smahel (6. B)

Starší kategorie:

  1. Adam Hegar (9. B)
  2. Kateřina Mánková (9. B)
  3. Johana Hradilová (9.A)