Okresní kolo Olympiády z anglického jazyka 2021/2022

Dne 16. 3. 2022 proběhlo na ZŠ Vyhlídka ve Valašském Meziříčí okresní kolo Olympiády z anglického jazyka. Z naší školy postoupili 2 žáci. V kategorii starších žáků (8. – 9. třída) to byl Adam Hegar, který se bohužel ze zdravotních důvodů okresního kola nezúčastnil, a v kategorii mladších žáků  (6. – 7. třída) Vilém Spáčil.

V kategorii mladších žáků soutěžilo 27 žáků z různých škol Vsetínska. Nejdříve žáci absolvovali čtení s porozuměním a poté poslech s porozuměním. 13 nejúspěšnějších žáků postoupilo do konverzační části soutěže. Mezi nimi byl i Vilém, a proto ho čekaly ještě další tři úkoly. Nejdříve se musel v anglickém jazyce představit, poté popsat obrázek a nakonec bez přípravy reagovat na určitou situaci z běžného života.

Konkurence byla obrovská, výkony soutěžících výborné, a přesto se Vilém umístil na krásném
3. místě.

Děkujeme za perfektní reprezentaci školy a přejeme, ať Viléma zájem o angličtinu neopouští a ať je v ní čím dál lepší.

Mgr. Patricie Plesníková