Masopustní dovádění

V úterý 1. března odpoledne si třídy 6.A a 6.B užily akci „Masopustním dovádění“, které pro ně vytvořily třídní učitelky – paní učitelka Fabíková a paní učitelka Drdová.

Na úvod byli žáci seznámeni s pojmem masopust. Dozvěděli se o jeho tradici, zvycích, průvodu maškar, tanečním veselí, pochovávání basy apod. Součástí odpoledne byly pak především hry a soutěže. A bylo jich spousta! „Sedaná, mejdla, chipsovaná, pojídání koblih bez pomoci rukou“… Odpoledne bylo zakončeno velkolepou diskotékou. Školní akce sklidila velký úspěch, což je vidět i na hodnocení žáků:

„Akce se mi mega moc líbila. Chci ji zase někdy zopakovat. Byla mega boží. Dávám 1 000 000/10. Lepší akci jsem nikdy v životě nezažila, nejlepší byla ta přesedávačka.“

„Líbilo se mi, jak jsme jedli donuty. Chtěla bych další akci. Byla sranda, jak jsme tančili kluk s holkou. A taky byla dobrá schovka, bylo by lepší, kdyby to bylo po celé škole.“

„Včerejší akce byla nejlepší. Ještě teď z ní mám spoustu energie.“

„Včera se akce líbila a cením paní učitelky, že vymyslely hry a že to s námi vydržely. Této akci dávám solidních 10/10.“

„Nejlepší z celého školního roku. Všechno bylo dobré!“

„Nejvíc se mi líbilo, jak jsem byl kobylou.“

„ Mysleli jsme si, že s áčkem to bude blbé, že si nebudeme mít co říct, ale bylo to super.“

Za kolektiv 6.tříd Zlata Rýcová