Lyžařský kurz na Kyčerce

Po roční přestávce se opět uskutečnil lyžařský výcvik sedmých tříd. V neděli 20. února 2022 odjelo
33 kluků a holek ze 7. A a 7. B v doprovodu Mgr. Romana Blahy, Mgr. Kateřiny Machačové,
Mgr. Ivety Stržínkové a Patricie Volkové do Velkých Karlovic. Ubytování bylo zajištěno na chatě Kyčerka hned pod sjezdovkami.

Po nedělním rozřazení do tří družstev stihli na cvičném kopci i úplní začátečníci své první kroky v lyžákách a na lyžích. Kromě pondělního dopoledne, kdy docela vydatně pršelo, se až do pátku všichni buď učili lyžovat, nebo své lyžařské dovednosti dále zdokonalovali. Mladé lyžařky a lyžaři se zlepšovali každým dnem. Někteří stáli v neděli na lyžích poprvé a za čtyři dny už sjížděli velkou sjezdovku. První družstvo pilovalo techniku. Řezané oblouky a zajímavosti carwingu jim přímo učarovaly. Středa byla jako tradičně odpočinkový den s procházkou centrem Velkých Karlovic a malým nákupem něčeho dobrého.

Večery na chatě byly zasvěceny povídání o správné výstroji, o druzích lyží a jejich mazání a ukázkám způsobů lyžování. Více večerního času ovšem zabraly hry, zábava a soutěže, které si připravili sami žáci.

Děkujeme Městu Kelč, Skalagro a. s. a Sdružení rodičů při ZŠ Kelč za finanční pomoc a věcné ceny.

Prohlédněte si fotografie z kurzu.

Postřehy žáků zde.

.