Žáci 2.B pomáhají našemu ptactvu v zimním období

Krmení ptáčků v zimě je velmi oblíbenou zimní aktivitou. A i když už dávno neznáme hromady sněhu okolo nás, stále zachováváme tento zimní rituál. Není snad dům, na kterém by nebylo připevněno nějaké to ptačí krmítko. Také žáci 2.B přispěli svými tvůrčími schopnostmi i vědomostmi k péči o opeřené obyvatelé naší země.
V pracovních činnostech navštívili cvičnou školní kuchyň, ve které si vyrobili závěsné lojové koule. V prvouce se seznámili s našimi tuzemskými opeřenci např. sýkorkou, pěnkavou, brhlíkem, čížkem, červenkou, zvonkem… a poslechli si zvukovou nahrávku zpěvu těchto ptáčků. Nakonec se vydali na zimní procházku do parku, kde sýkorkám nebo například strakapoudům zavěsili vyrobená „krmítka“ na větve stromů, pro vrabce a pěnkavy pak rozsypali semena na zem.
Statistiky říkají, že drobných ptáků v kulturní krajině ubývá, některé druhy už prakticky vymizely. Snad žáci 2.B alespoň trošku přispěli k ochraně ptactva v naší krajině.