Vánoce ve třídě 2.B

Úterý 21. prosince očekávali žáci 2.B s velkým napětím a radostí. Místo tradičního školního vyučování na ně čekala třídní vánoční besídka, kterou zahájili návštěvou kostela sv. Petra a Pavla v Kelči. Maminka, paní Hlavicová, představila dětem varhany jako nejen starý mistrovský hudební nástroj, ale také jako výtvarné dílko i technický unikát. Děti si mohly zkusit na varhany zahrát a zároveň za doprovodu paní Hlavicové navodit kouzelnou vánoční atmosféru zpěvem vánočních koled, které pro ně připravila.
A pak už rychle spěchaly do školy, kde na ně čekaly vánoční tradice jako krájení jablíčka, pouštění lodiček nebo třeba házení střevíčku. Samozřejmě nescházelo ani rozbalování dárečků, vánoční přípitek, spoustu cukroví, her i zábavy. Pevně věřím, že si žáci tento den užili.

Děkuji paní Hlavicové za možnost užít si s dětmi zpívání koled za doprovodu varhan v kostele. Děkuji všem maminkám za pomoc s přípravou dárečků i občerstvení pro děti.

Dagmar Heraltová, tř. uč.