Adventní šifrovací kalendář

Adventní kalendář, kdy se každý den otevře 1 okénko a dostanete čokoládu, bonbón nebo čaj, zná asi každý. Žáci 6. ročníku měli letos možnost vyzkoušet si i kalendář jiný – tzv. šifrovací. Každý den od začátku adventu (včetně víkendů) otevírali na Edookitu jednu šifru. Výsledkem jejího vyluštění vzniklo vždy jedno slovo s vánoční tématikou. Některé šifry byly jednoduché, nad jinými seděla celá rodina. Do soutěže se zapojila většina žáků a 6 z nich dokázalo vyluštit úplně všechny šifry. Jsou to tito žáci:

6.A –  Kotrady Tomáš, Palát Tomáš

6.B – Abrmanová Jitka, Pavelková Karolína, Smahel Vojtěch, Tomášková Barbora

Pokud si i vy chcete zpestřit Vánoce zábavným luštěním a vyzkoušet si svou logiku, pusťte se do toho. Vše najdete na odkaze: https://www.cryptomania.cz/wp-content/uploads/2021/11/sifrovaci_adventni_kalendar_cryptomania.pdf

Výsledek je vždy pouze 1 slovo!!!

Přeji vám všem klidné prožití závěru roku

Mgr. Kateřina Fabíková