Projektový den ve třídě 1.B

Stejně jako každé roční období i blížící se podzim má své velké kouzlo. Třeba právě proto, že dozrávají tolik oblíbená jablka. Jsou nejenom zdrojem potřebných vitamínů, ale
i nezbytnou surovinou k přípravě mnoha dobrot či inspirací pro nespočet zábavných činností.

Žáci 1.B měli v pátek 2. října 2020 příležitost užít si „Jablíčkovou zábavu“. Jablko vládlo českému jazyku, matematice, ale také prvouce, hudební, výtvarné i pracovní výchově. Děti zapojily všechny smysly, aby zjistily, jak jsou jablka chutná, voňavá, barevná zdravá… Seznámily se s některými odrůdami jablek, skládaly „písmenková“ jablíčka, soutěžily, vyzkoušely si tvůrčí práci při sušení jablíček, modelování ze sladkého marcipánu nebo symbolicky pomohly maminkám se zavařováním, když rozkrojená jablíčka proměnily v tiskátka.

A při takovém projektovém dnu nesměly scházet ani „dobrůtky“ z jablíček, o které se dětem postaraly maminky. Byly nejen moc dobré, ale také nápadité. Mockrát děkujeme, maminky!

Mgr. Dagmar Heraltová, třídní učitelka