Šifrovací akce osmé třídy

Dne 23.6. si mohli žáci osmé třídy vyzkoušet své schopnosti při řešení šifry v akci nazvané Mystery run. Žáci po celou dobu akce spolupracovali v pětičlenných skupinkách, ve kterých na různých místech Kelče hledali a řešili šifry všeho druhu. Teprve po úspěšném vyluštění konkrétní šifry se dozvěděli, kam mají jít dál.  V některých šifrách museli zavzpomínat na písničky z dětství, v jiných k vyluštění potřebovali periodickou soustavu prvků, znalost přísloví, anglickou výslovnost, matematické znalosti, pracovat s mapou, schopnost využít GPS souřadnice nebo jen postřeh při chůzi po Kelči. Během celého dopoledne takto prošli 11 stanovišti. Jsem moc ráda, že jsme se aspoň takto mohli společně rozloučit s tímto velmi nestandardním školním rokem.

Kateřina Fabíková (tř. učitelka)

Hodnocení žáků:

„Konečně nějaká akce!!! Úkoly byly daleko od sebe, ale jinak se mi to líbilo.“

„Akce byla dobře naplánovaná, ale některé šifry byly těžší. Nakonec jsme byli utahaní.“

„Bylo moc fajn se konečně vidět s ostatními!!! Mám hlad a bolí mě nohy.“

„Dnešní akce se mi hodně líbila, protože jsme skončili druzí a máme pizu.“

„Některé šifry byly hodně zákeřné, emotivní, zábavná a chodivé.“

Ukázka šifry:

English lesson:

The ness team ness me she let.

Team we come eat – doe scout´s key clue bow knee.

Nápověda:  Čtěte nahlas  – poslouchejte