Informace k otevírání škol 25.5.2020

Vážení rodiče,

chápeme, že máte mnoho otázek k otevření škol pro žáky 1. stupně od 25.5.2020. MŠMT tento plán sice zveřejnilo, bohužel ale neposkytlo ani jednu praktickou a konkrétnější informaci. Veškeré informace teprve připravuje a zveřejnit by je mělo na konci dubna.

V současné době víme pouze následující:

  • Od 25.5.2020 se škola otevírá pouze pro žáky 1. stupně.
  • Docházka do školy od 25.5.2020 bude pro žáky dobrovolná a bude na rodičích, zda dítě pošlou do školy, nebo dítě zůstane doma, aniž by mělo absenci (vzdělávat se bude zřejmě stále tzv. na dálku). Informace o čestném prohlášení, které dítě musí při vstupu do školy mít a které bude splňovat jisté náležitosti, ještě nejsou potvrzeny.
  • Skupiny dětí, které vzniknou ve škole po 25.5.2020, mohou mít pouze 15 členů.
  • Provoz školních jídelen od 25.5.2020 není zatím potvrzen.

Buďte prosím trpěliví a vyčkejte spolu s námi na další informace MŠMT. O všem Vás budeme informovat na začátku května 2020.

Mgr. Zdeňka Hradilová, ředitelka školy