Co nám leží na srdci

Vážení rodiče, žáci a žákyně.

V této nelehké době Vám chceme poděkovat za Váš odpovědný přístup především v oblasti plnění všech opatření vlády k zamezení šíření nákazy.

Mrzí nás ztížené podmínky pro přípravu, ale podle většiny zpráv, které od Vás dostáváme, konstatujeme, že domácí příprava a vzájemná komunikace fungují.

Většina vyučujících využívá edookit, případně žákům předala další možnosti, jak spolu mohou komunikovat. (e-maily, skype, messenger apod.)

Potřebujete-li, využijte tyto prostředky k získání potřebných informací. Rádi Vám odpovíme na Vaše dotazy.

Ministr školství Robert Plaga přišel s rozumným doporučením, aby to učitelé nepřeháněli. Děti musejí pracovat, ale úkolů by nemělo být tolik, že pod nimi klekne celá rodina, protože tatínek si nevzpomene na správný vzoreček, maminka na větnou vazbu v němčině a dědeček na láčkovce. Oheň je na střeše, hladina nervozity stoupá a nikomu to neprospívá.

Na rozdíl od nutných záchranných akcí v ekonomice se totiž nestane vůbec nic, když žáci přijdou o dva měsíce zbrusu nových poznatků. Vše se nejpozději příští rok dožene a nikdo kvůli tomu nezhloupne. Jak správně podotýká náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys, mimořádná situace si žádá netypický přístup, benevolenci a laskavost.

Známky jsou teď to poslední, co by děti, rodiče a učitelé měli řešit. Neočekávaná překážka je zato příležitost pro pochopení věcí, které jsou pro kvalitu života důležitější než vzorec kyseliny sírové či druhy vedlejších vět.