Bedna na nářadí

Je to právě rok, kdy jsme v OU Kelč vyráběli ze dřeva krmítko pro ptáčky. Protože se nám tato akce moc líbila, zopakovali jsme si ji letos znovu.

Tentokrát jsme dělali bednu na nářadí. Někteří ji měli jako překvapení pro tatínky do dílny, jiní pro maminky jako truhlík na kytku. Jsme rádi, že jsme mohli opět využít zámečnickou dílnu, kde na každého čekalo, tak jako vloni, perfektně připravené pracovní místo. Na ponku jsme měli kladívko, hřebíky, smirkový papír a polotovar bedny.

Nejprve jsme řádně osmirkovali dřevo smirkovým plátnem, poté sbíjeli výrobek do konečné podoby. Na závěr jsme vyhladili hrany, obrousili spoje. Když si někdo nevěděl rady, byla mu nabídnuta odborná pomoc učitele a žáků.

Práce nám šla od ruky a výsledek stál za to. Naše dílo se nám všem povedlo. Měli jsme z toho velkou radost.

Žáci 5.B