Projektový den na SPŠ Hranice

Dne 6. 12. 2019 se naše 8. třída vydala autobusem na projektový den na SPŠ Hranice. Rozdělili jsme se na dvě poloviny. Naše skupina se zúčastnila projektu Chemie se nebojíme. Nejprve nám studenti chemického oboru ukázali pár efektních pokusů  – nehořlavý kapesník, peklo ve zkumavce, bengálské ohně, sloní zubní pasta apod. Poté jsme si i my mohli vyzkoušet ohýbat sklo, barvit plamen kationty kovů a psát vzkazy neviditelným inkoustem. Bylo to velmi zajímavé a něco nového jsme se naučili.

Veronika Drajsajtlová , 8.třída

Naše skupina se aktivně zapojila na práci se dřevem.

Postupně jsme vyrobili dřevěné klapotky, svícny a jiné výrobky. Při tom nám pomáhali studenti ze střední školy a jejich mistr. Práce se nám dařila a z výrobků, které jsme si pak odváželi domů, jsme měli velkou radost. Celé dopoledne jsme si opravdu užili a děkujeme paní učitelce Plesníkové a Vozákové za organizaci této akce.

Lenka Valuchová, 8. třída