Máme tu prosinec – 1. svíce

Pro mnohé, zvláště pro děti, je to nejkrásnější měsíc v roce. Do předvánočního období vstupujeme adventem, což je čas očekávání. Jsou to 4 týdny před Vánoci. Dříve to pro naše předky byla doba postní, dodržovaly se dávné zvyky a obyčeje. Proto se opět celý první stupeň bude scházet až do Vánoc vždy v pondělí ve výklenku chodby na 2.patře v přístavbě, kde si tyto tradice budeme připomínat.

Letos datum první adventní neděle připadl na 1. prosinec. Že se jmenuje železná, už děti vědí. První svíci na našem adventním věnci jsme tedy zapálili v pondělí – 2.12.2019.

Rozhodli jsme se, že každou svíci nějak pojmenujeme.

První svíci si vybrala třída 3.B. Nazvali ji svící ŠTĚSTÍ. Co toto slovo pro žáky třetích tříd představuje a znamená, si pověděli  a pak napsali do sešitu v hodině slohu. Když jsme se všichni sešli, své písemné sdělení přečetli ostatním dětem.

Poté jsme si zazpívali píseň „Brzy budou Vánoce“, Mikuláši, Mikuláši a vzpomněli jsme, co nás čeká tento  týden. Je to Mikulášova nadílka, jarmark, rozsvícení vánočního stromu na náměstí, pečení perníků a prvního cukroví.

A co bude dál?  Jak pojmenují čtvrťáci druhou svíci a co nás čeká, se dozvíme příští týden.

Mgr. Zdenka Havranová